Oto trzy najczęstsze bóle głowy. Jak się ich pozbędziesz?

Oto trzy najczęstsze bóle głowy. Jak się ich pozbędziesz?

Neurolog przedstawia trzy rodzaje bólów głowy, na które cierpi większość ludzi. Centrum Bólu Głowy o najczęstszych rodzajach bólów głowy oraz o tym, jak je rozszyfrować i leczyć.
Skany i badania krwi tu nie pomagają. Pacjenci, którzy przychodzą z bólami głowy, są diagnozowani na podstawie wywiadów, których wiedza jest niezbędna. Może się to okazać wszystkim, od bardzo banalnego problemu, który pojawia się na tle przeziębienia, po chorobę taką jak migrena.
Dziennik objawów. W przypadkach, gdy lekarz nie jest pewien diagnozy, ale jednocześnie może wykluczyć, że pacjent robi coś poważnie nie tak, często dostaje pamiętnik do zabrania do domu, w którym może opisać swoje objawy. Pacjenci z bólami głowy są diagnozowani na podstawie międzynarodowych klasyfikacji bólów głowy, po czym lekarze znajdują odpowiednią ofertę leczenia.

Oto trzy najczęstsze rodzaje bólów głowy:

1. Ból głowy związany z napięciem:

 • Jest to zazwyczaj dokuczliwy, uporczywy ból głowy. To trochę tak, jakby pas zaciskał się po obu stronach głowy. Zwykle nie oznacza to, że ktoś jest przykuty do łóżka, ale chodzi i bierze pigułki i próbuje się od nich abstrahować. Jest około 3% osób, które mogą na nią chorować przewlekle, czyli prawie codziennie. Jest niezwykle trudny do wyleczenia.

2. Migrena:

 • Jeśli pacjent skarży się na ból głowy, co oznacza, że ​​leży w łóżku przez 1-3 dni i nie toleruje światła i dźwięku, oznacza to migrenę. W szczególności pacjentki mogą doświadczać migreny w całym cyklu. Migrena zazwyczaj objawia się bólem po jednej stronie głowy, ale w niektórych przypadkach może obejmować obie strony głowy.

3. Klasterowy ból głowy:

 • To są krótkie napady bólu głowy. Zazwyczaj od 30 minut do godziny. Z drugiej strony ból jest znacznie silniejszy i często zlokalizowany wokół oka. Może prowadzić do łzawienia i zaczerwienienia oka po stronie, w której boli. Nie możesz leżeć ani siedzieć spokojnie. Spaceruje się dookoła i doświadcza ekstremalnej formy niepokoju.
  W ten sposób można złagodzić ból głowy.
 • Na wszystkie trzy formy bólu głowy może mieć wpływ wiele różnych czynników. Jednak żadne badania nie potwierdziły niczego ostatecznego.
  Stres i ser. Jednak niektóre pokarmy mogą na przykład wywołać migreny. Należą do nich alkohol. W niektórych przypadkach jest to specyficzny charakter. Ale znowu, jest to bardzo indywidualne i jest to kwestia tego, jak spójny jest ten wyzwalacz. Jednak w wielu przypadkach te trzy rodzaje bólów głowy można leczyć za pomocą leków stosowanych w nagłych wypadkach lub leków zapobiegawczych od własnego lekarza lub specjalisty.
  A potem stres jest czynnikiem, który wpływa na wszystkie trzy rodzaje bólów głowy. Dlatego istnieje kilka bardzo ogólnych zasad, które mogą złagodzić wszystkie trzy rodzaje bólów głowy:
 • To zdrowy tryb życia, regularne posiłki, odpowiednia aktywność fizyczna i sen. I wtedy mniej kawy i mniej środków przeciwbólowych też jest dobre. W szczególności, wysokie spożycie tych ostatnich może przyczynić się do powstania chronicznych bólów głowy.

Post Comment